Jak wygląda sprawa z przyznawalnością pożyczek pozabankowych?

Dlaczego pożyczki pozabankowe cieszą się tak szerokim zainteresowaniem? Bo właśnie w takich miejscach, jak parabanki czy firmy pożyczkowe ich przyznawalność jest zdecydowanie wyższa niż w tradycyjnych bankach. W wielu parabankach pożyczkę możemy uzyskać na oświadczenie, bez konieczności okazywania zaświadczenia o uzyskiwanych dochodach.

 

Oświadczenie czy zaświadczenie o dochodach?

 

Nie da się zaprzeczyć, że przyznawalność pożyczek pozabankowych jest zdecydowanie wyższa niż pożyczek bankowych. Fakt ten wiąże się jednak ze zdecydowanie wyższymi kosztami, jakie musimy ponieść w związku z zaciągniętą pożyczką. Mając dobrą historię kredytową dla większości firm pożyczkowych wystarczające będzie oświadczenie o uzyskiwanych dochodach. Jeśli chcemy pożyczyć większą kwotę lub z jakichś powodów znajdujemy się w bazie BIK, firma pożyczkowa może żądać od nas okazania zaświadczenia o dochodach. Może też kontaktować się w tej sprawie z naszym pracodawcą.

 

Kto dostanie, a kto może mieć problem?

 

Z dobrą historią kredytową nie będziemy mieli problemów z uzyskaniem pożyczki w parabanku. Na rynku mamy jednak sporo firm pożyczkowych pozabankowych, które udzielają pożyczek bez sprawdzania potencjalnego pożyczkodawcy w BIK oraz w innych bazach dłużników. Oznacza to, że jeśli jeden z parabanków odmówił nam pożyczki, możemy wnioskować w innych. Każdy z nich posiada własne kryteria, którymi kieruje się, rozpatrując wnioski o pożyczki.

Ten artykuł ma 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *